BUSINESS HOUSE

Prestiżowy adres i skrytka pocztowa

AIP Business Link oferuje Ci 5 lokalizacji w największych miastach w Polsce:

Warszawa: Zebra Tower, ul. Mokotowska 1
Kraków: Meduza, ul. Mogilska 65
Gdańsk: Olivia Gate, ul. Grunwaldzka 472
Poznań: Malta Office Park, ul. Baraniaka 88
Wrocław: Heritage Gates, ul. Rzeźnicza 28, 29, 31

W każdym z tych miast do Twojej dyspozycji oddajemy nowoczesne centra biznesowe, otwarte 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Możesz tu zarejestrować swoją firmę, możesz tu odbierać pocztę. Możesz mieć siedzibę swojej firmy w dowolnej filii AIP Business Link, a adres do korespondencji nawet w kilku placówkach. Za pomocą swojej karty członkowskiej AIP Business Link otrzymasz dostęp do przestrzeni wspólnych każdej z lokalizacji.

W każdej z placówek możesz na preferencyjnych warunkach zarezerwować sale spotkań lub miejsca pracy na coworku. W ramach pakietu otrzymasz do swojej dyspozycji skrytkę pocztową na potrzeby Twojej korespondencji. Business Concierge AIP Business Link powiadomi Cię o wszelkich przesyłkach, jakie przyjdą do Twojej firmy, będziesz je mógł odebrać osobiście lub otrzymać podstawowe informacje o nich i skany.

Dodatkowo AIP Business Link współpracuje z firmami kurierskimi, możesz skorzystać z ich usług na wynegocjowanych przez nas, preferencyjnych warunkach. Skrytka pocztowa ma również wymiar czysto fizyczny, możesz w niej zostawić dokumenty lub np. laptopa.

4 dni/miesiąc coworkingu

Możesz korzystać z AIP Business Link 24/7, masz stały dostęp do powierzchni wspólnych takich jak kuchnie, hole wyposażone w sprzęt biurowy, recepcje, miejsca do obioru poczty (skrytki pocztowe) oraz specjalne strefy relaksu.

Możesz uczestniczyć w spotkaniach z obszaru Wiedza, np. w Business Trainingach, oraz Społeczność, np. Business Mixery organizowane w 5 filiach AIP Business Link.

Dodatkowo, po wcześniejszej rejestracji, przez 4 dni w miesiącu możesz korzystać z miejsc coworkingowych, które są przeznaczone do użytku w takim wymiarze w ramach pakietu członkowskiego AIP Business Link.
Rezerwacja miejsca może odbyć się telefonicznie, mailowo lub poprzez system rezerwacji dostępny dla firm społeczności AIP Business Link.

Jeśli potrzebujesz wykorzystywać miejsca do pracy częściej niż 4 dni w miesiącu możesz dodatkowo wynająć:

dodatkowy dzień pracy w coworkingu – cena od 100 zł netto

stałe miejsce coworkingowe – cena od 200 zł

mikrobiuro – cena od 500 zł

biuro zamknięte – cena od 2000 zł

Obsługa gości i zaplecze kuchenne

Business Concierge powiadomi Cię o przybyciu gości Twojej firmy, a następnie pokieruje ich na wyznaczone miejsce spotkania lub do Twojego miejsca pracy. Jeśli ktoś odwiedzi Cię niespodziewanie, powiadomimy Cię o tym i na Twoją prośbę przekażemy Twoje dane kontaktowe. Przygotuje również i poda napoje dla Ciebie i Twoich gości. Będziesz mógł korzystać z całkowicie wyposażonej kuchni, w której do Twojej dyspozycji nieodpłatnie znajdzie się filtrowana woda, ekspresy i kawa firmy Lavazza, herbata.

WiFi, multimedia, drukowanie i skanowanie

W każdym AIP Business Link skorzystasz z bezpłatnego dostępu do Internetu (możliwość podłączenia bezprzewodowo w standardzie 801.11 g i 802.11 N i kablowo w standardzie Ethernet) w ramach współdzielonego, otwartego dostępu HOTSPOT współdzielonego łączą 2 Mbps (download) /512 Kbps (upload).

W przestrzeni wspólnej oraz salach spotkań znajdują się nowoczesne ekrany projekcyjne, które pozwolą Ci wyświetlić Twoją prezentację multimedialną i śledzić najświeższe informacje ze świata. Bezpłatnie zeskanujesz swoje dokumenty i wydrukujesz do 20 stron w dowolnych kolorach.

300 miejsc pracy i 40 sal spotkań (najtaniej na rynku)

Aktualnie w biurach AIP Business Link oprócz bezpłatnych powierzchni wspólnych można korzystać z odpłatnych miejsc pracy. Są one zlokalizowane w coworkingu funkcjonującym w formie open space, w oferujących nieco więcej intymności mikrobiurach lub w prywatnym biurze przeznaczonym wyłącznie dla Twojej firmy.

Wynajęcie stałych miejsc pracy wiąże się z następującymi kosztami:

dodatkowy dzień pracy w coworkingu – cena od 100 zł netto
stałe miejsce coworkingowe – cena od 200 zł netto
mikrobiuro – cena od 500 zł netto
biuro zamknięte – cena od 2000 zł netto

Nowocześnie zaprojektowane wnętrza oraz designerskie meble są zaprojektowane funkcjonalnie, aby służyć kreatywnemu myśleniu i komfortowi pracy oraz zachęcają do organizowania ciekawych spotkań, konferencji i imprez firmowych. Atutem tego miejsca są wysokiej klasy urządzenia technologiczne i multimedialne (m.in. telewizory, podłączenia do wideokonferencji, WIFI, projektory etc.), które zadowolą nawet najbardziej wymagającą grupę klientów.

Każda firma należąca do AIP Business Link otrzymuje zniżkę w wysokości 50% na wynajem sal spotkań i laboratoriów (z wyjątkiem dużych sal konferencyjnych), dodatkowo rozliczamy każde rozpoczęte pół godziny najmu pomieszczeń. Ceny zaczynają się od 20 zł i kończą na 250 w zależności od rodzaju i miejsca spotkania. Wszystkim gościom wynajmującym sale serwowane są napoje.

W każdym AIP Business Link znajdziesz:

Sale konferencyjne
Klub przedsiębiorcy
Laboratorium kreatywne
Laboratorium wiedzy
Laboratorium multimedialne
Laboratorium IT

BUSINESS ON-LINE

Firmy on-line

Portal przedsiebiorca.pl daje Ci możliwość prowadzenia Twojej firmy z dowolnego miejsca na świecie, możesz kontaktować się z firmami z AIP Business Link oraz zlecać zadania prawnikom, księgowym. Możesz także prowadzić kalendarz, profil firmy, jak również prowadzenia aukcji i pozyskiwania zleceń.

Księgowość

Każdego miesiąca oferujemy Ci profesjonalną obsługę księgową. W ramach podstawowej usługi znajduje się uproszczona i pełna księgowość, w tym m.in. księgi podatkowe, ewidencja obrotu materialnego, rozliczenie podatku dochodowego i podatku VAT.

Obsługa księgowo-finansowa online i na miejscu:
• 
Ewidencja dowodów księgowych w księgach rachunkowych zgodnie z zasadami rachunkowości w cenie 5 lub 10 zł za dokument
• Prowadzenie księgi podatkowej
• Prowadzenie ewidencji obrotu materiałowego
• Rozliczenie podatku dochodowego i podatku VAT
• Ewidencja środków trwałych
• 
Sporządzanie wyniku finansowego: rachunku zysków i strat dla Księgi Handlowej, raport o wyniku finansowym dla Księgi Przychodów i Rozchodów
• 
Przynajmniej 1 Business Training w miesiącu z zakresu prowadzenia księgi handlowej i księgi przychodów i rozchodów, z zakresu podatków CIT, PIT i VAT, oraz podstawy zarządzania finansami

Porady finansowe

Usługa o nazwie ,,Dyrektor Finansowy" jest do Twojej dyspozycji 24h na dobę. W ramach podstawowej usługi gwarantujemy Ci 2 godziny usług Dyrektora Finansowego, dostęp do ochronę płatności oraz 1 Business Training prawny w miesiącu. Sądzimy, że ta ilość godzin powinna wystarczyć Ci dla stabilnego rozwoju, jeśli zaś będziesz potrzebował dodatkowego wsparcia, kolejne godziny doradztwa finansowego przewidzieliśmy w cenie 150 zł/h.

Porady prawne

Przez całą dobę możesz skorzystać z porad naszych prawników. W ramach pakietu zapewniamy Ci 2 godziny doradztwa prawnego w każdym miesiącu, a ponadto stały dostęp do bazy wzorów, umów, przepisów prawnych, jedną reprezentację w sądzie rocznie oraz 1 Business Training miesięcznie z dziedziny prawa. Jeśli taki zakres czasowy usług naszych prawników nie rozwieje wszystkich Twoich wątpliwości, kolejne godziny doradztwa prawnego przewidzieliśmy w cenie 150 zł/h.

BUSINESS CONTRACTS

Zniżki w prestiżowych firmach

Posiadając Pakiet AIP Business Link, otrzymujesz zniżki u partnerów naszego ekosystemu. Zespół StartUp Contracts pozyskuje partnerów z każdej branży przydatnej do rozwoju biznesu. Jest to m.in. partner AIP Business Link OK System, Diageo, DPD, PayU oraz partner strategiczny Polski Przedsiębiorczej T-Mobile. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty: Przewodnik po Partnerach oraz załącznik do Przewodnika.

Zbieranie i wymiana punktów na usługi i produkty

Karta członkowska AIP Business Link jest zapewnia Ci dostęp do kompleksowego programu lojalnościowego, w którym korzystając z usług naszych oraz naszych partnerów, możesz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody, np. na bezpłatny wynajem sal w AIP Business Link. Współpraca z firmą loyaltyB2B daje możliwość bezpłatnego Tworzenia własnego systemu lojalnościowego, który Twoja firma może oferować Twoim bezpośrednim klientom.

B2B w ramach firm AIP Business Link

Wspieranie współpracy B2B w ramach społeczności jest jedną z podstawowych usług i jednocześnie wartości oferowanych przez AIP Business Link. Portal www.przedsiebiorca.pl oferuje możliwości 

składania zapytań ofertowych oraz przeprowadzania aukcji holenderskich w ramach całej społeczności firm Polski Przedsiębiorczej, której AIP Business Link jest jednym z filarów. Współtworzą ją również firmy rozwijające się w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości i korzystające z pomocy funduszu AIP Seed Capital, których jest kilka tysięcy.

BUSINESS KICK OFF

Analiza, doradztwo i optymalizacja

Celem spotkań Business Kick-off jest diagnozowanie potrzeb Twojej firmy oraz odpowiednie dobranie narzędzi pomagających m.in. w promocji, pozyskaniu nowych klientów lub inwestorów. Postaramy się również wskazać partnerów biznesowych ze społeczności AIP Business Link, z którymi potencjalnie mógłbyś nawiązać współpracę lub uzyskać od nich wsparcie. Każda firma jest inna i ma inne potrzeby, wiedząc o tym będziemy Ci wskazywać, na jakie narzędzia oferowane w ramach pakietu AIP Business Link możesz skorzystać szczególnie intensywnie, aby zwiększyć efektywność i szybkość rozwoju Twojej firmy. Będziemy jednak również zachęcać Cię, żebyś skorzystał z każdego elementu pakietu, bowiem łączne działanie wszystkich elementów ekosystemu GWARANTUJE przyspieszenie rozwoju Twojego biznesu.

BUSINESS MENTORING

Stały mentoring, m.in. ze Zbigniewem Niemczyckim

Spotkanie mentoringowe trwa zazwyczaj od 30 min do 1 godziny. Podczas tych spotkań masz szansę uzyskać cenne wskazówki od guru biznesu, którzy wchodzą w poczet Mentorów AIP Business Link. Pamiętaj, że w mentoringu bardzo dużo zależy od Ciebie, tzn. powinieneś precyzyjnie określić, o jaką pomoc prosisz Mentora i jasno to mu przedstawić. Przedstawiciele AIP Business Link będą czuwali nad przebiegiem spotkania i starają się zoptymalizować rozmowę, aby było ona dla Ciebie jak najbardziej efektywna.

Spotkania te są organizowane z najlepszymi przedsiębiorcami, mogą one dać olbrzymią wartość firmie skupionej w AIP Business Link zarówno pod kątem nawiązania relacji z guru biznesu, ustawienia procesów biznesowych, jak i potencjalnych zleceń uzyskanych dzięki Mentorom. Stałymi mentorami AIP Business Link są m.in. Zbigniew Niemczycki, Tad Witkowicz, Marek Borzestowski.

BUSINESS TRAINING

Stałe szkolenia z najlepszymi specjalistami w Polsce

Business Training to kameralne, warsztatowe spotkanie w grupie do 20 osób, którego celem jest przekazanie specjalistycznej wiedzy z konkretnego obszaru tematycznego związanego z biznesem. Założeniem jest, aby była to wiedza niezbędna każdemu przedsiębiorcy. Spotkania podzielone są na bloki tematyczne: od szkoleń związanych z finansami, prawem i rachunkowością po szkolenia z zakresu umiejętności prezentowania firmy przed inwestorami czy pozyskiwania klientów i partnerów biznesowych. Nie zapominamy również o komunikacji i promocji, które są istotną częścią funkcjonowania firmy.

Goście-prowadzący Business Trainingów to m.in. z.: Łukasz Wejchert, Maciek Budzich, Jaromir Działo, Piotr Wilam, oraz przedstawiciele wielu firm takich jak Google, Microsoft, Allegro, T-Mobile, itd.

Każda z 5 filii AIP Business Link organizuje Business Training co najmniej raz w tygodniu, wiele ze szkoleń jest również streamowanych pomiędzy lokalizacjami.elementu pakietu, bowiem łączne działanie wszystkich elementów ekosystemu GWARANTUJE przyspieszenie rozwoju Twojego biznesu.

BUSINESS MIXER

Spotkanie z Guru Biznesu

Celem cyklu Business Mixer organizowanego w AIP Business Link jest wyłonienie ze społeczności Polski Przedsiębiorczej Startupu Roku, dlatego za każdym razem spośród prezentujących się przed guru biznesu młodych firm wybieramy najlepszą, która otrzymuje tytuł Startupu Miesiąca wraz z nominacją do tytułu Startupu Roku, aby w finale rywalizować o wygraną oraz wyjazd do jednej z międzynarodowych ambasad AIP Business Link – w Chinach, Dolinie Krzemowej lub Wielkiej Brytanii.

Nominacja do Startupu Roku

Na Business Mixer zapraszane są startupy ze społeczności Polski Przedsiębiorczej oraz goście specjalni – guru biznesu, odnoszący sukcesy przedsiębiorcy, innowatorzy, prezesi międzynarodowych firm, osoby, które postawą i działaniem reprezentują pasję i niekonwencjonalne podejście do prowadzenia swoich biznesów. Guru Biznesu dzieli się z zebranymi swoimi doświadczeniami, zdradzając sekret swojego sukcesu, a następnie dokonuje wyboru Startupu Miesiąca, oferując możliwość wzięcia udziału w rywalizacji o tytuł Startupu Roku.

Networkingowe afterparty

Każdy Business Mixer kończy się networkingowym afterparty, które pozwala nawiązać kontakty nie tylko z innymi firmami z naszej społeczności, ale również zaproszonymi gośćmi, w tym z samym Guru Biznesu.

STARTUP CUP

Sport w ramach społeczności

W ramach społeczności Polski Przedsiębiorczej organizujemy regularne wydarzenia sportowe, które pozwalają firmom zintegrować się ze sobą i spotkać na mniej formalnym gruncie niż zazwyczaj. Biznes to aktywność, mierzenie się z nowymi wyzwaniami i dbanie o dobrą kondycję, dlatego zapraszamy Cię do udziału w naszych rozgrywkach. Staramy się, aby StartUp Cup wspierał zespołowego ducha i jednoczył całą społeczność PP.

GROW UP STARTUP

Kongres Startupów
Spotkanie z Guru Biznesu światowego formatu
Rywalizacja najlepszych firm o tytuł Startupu Roku

Raz w roku organizujemy wydarzenie pod nazwą Grow Up Start Up, które jest pierwszym i największym Kongresem Startupów. Wydarzenie jest zakrojone na szeroką skalę, umożliwiamy firmom z ekosystemu Polski Przedsiębiorczej spotkanie z Guru Biznesu światowego formatu, prowadzimy rywalizację firm o tytuł Startupu Roku, dbamy też o integrację w ramach społeczności.