Robonet sp. z o.o.

Robonet Sp. z o.o.

Historia Grupy RoboNET rozpoczyna się w 2006 roku. Idea innowacyjnych zajęć z robotyki od początku spotkała się z uznaniem w środowisku akademickim. Wyrazem tego były zdobyte wyróżnienia – pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy biznesplan w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości oraz Jaskółka Przedsiębiorczości Politechniki Gdańskiej za najlepszy biznesplan. Nagrody te pozwoliły na szybkie wcielenie idei w życie – pierwsze zajęcia odbyły się w lipcu 2006 roku, w Gdańsku. Zaledwie trzy miesiące później zrealizowany został kolejny projekt – uruchomienie sklepu internetowego RoboSHOP. Dalszy, niezwykle intensywny rozwój firmy umożliwiła pasja jej założycieli oraz dotacje unijne – w listopadzie 2006 grupa RoboNET otrzymała wsparcie w ramach projektu Promocja Przedsiębiorczości.

W 2007 roku edukacyjna misja RoboNET podkreślona zostaje dołączeniem do Fundacji Fabryka Talentów, wspierającej kształcenie dzieci i młodzieży. W czerwcu tego roku odbywają się również pierwsze zajęcia RoboCAMP w Warszawie. Popularność kursów i duże zainteresowanie ofertą edukacyjną grupy RoboNET sprawiają, że w 2009 roku otwarte zostają kolejne placówki na Śląsku. Dla firmy rok ten oraz 2010 stają się niezwykle obfite w nagrody i wyrazy uznania za innowacyjną działalność. RoboCAMP jest laureatem Nagrody za aktywne wspieranie przedsiębiorczości z okazji 100 firmy w AIP UG,laureatem konkursu „Liderzy Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Polsce", w kategorii Nauka i Technika, Nagrody Mocni Wizerunkiem za zaangażowanie społeczne i merytoryczne w projekt First Lego League, współorganizowany wraz z Fundacją Fabryka Talentów. W 2010 roku zarząd RoboNET jest również nominowany do tytułu Liderów Polski Przedsiębiorczej.

Ekspansja grupy RoboNET trwa, dzięki czemu coraz większa liczba młodych uczestników ma szansę na przygodę z robotyką. Nowe placówki RoboCAMP powstały już, między innymi, w Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Rozwój firmy oraz jej wkład w polski rynek edukacyjny potwierdziły kolejne, ostatnio zdobyte wyróżnienia: Nagroda w kategorii „Innowacyjny produkt" w ramach regionalnej edycji Konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju 2010 oraz wyróżnienie w Konkursie „Firma z Przyszłością 2010″ w kategorii „Firma odpowiedzialna w biznesie".