Sellneo

Sellneo Sp. z o.o.

Pomysł nasunął się nam w 2009 roku w październiku. Sektor, w którym postanowiliśmy rozwijać biznes wiąże się naszymi zainteresowaniami i wykształceniem. Firmę założyliśmy opierając się na osobistych doświadczeniach, umiejętnościach oraz wiedzy, którą zdobyliśmy na Politechnice Gdańskiej na wydziale elektroniki. Specjalizujemy się w technikach optoelektronicznych i dzięki temu, jako niewielu w Polsce, możemy nazwać sie prawdziwymi specjalistami w branży. Kolejnym etapem, który nastąpił dość szybko po narodzeniu się pomysłu, było rozpoczęcie działalności w Akademickich Inkubatorach przedsiębiorczości, przy Uniwersytecie Gdańskim, w listopadzie 2009 roku, co zapewniło nam pomoc w rozpoczęciu działalności poprzez umożliwienie korzystania ze wsparcia księgowego, administracyjnego oraz prawnego. Udział w AIP pozwolił nam w pełni skupić sie na  rozwoju działalności, odciążając od żmudnej papierkowej roboty. Już rok później w listopadzie 2010 roku podjęliśmy decyzje o założeniu spółki i od tamtej pory nieustannie dążymy do dynamicznego rozwoju, oferując nowoczesne rozwiązania, a także do kompleksowego zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie dostarczania produktów i usług wysokiej jakości, ponieważ to właśnie jakość jest dla nas kluczowym elementem i stanowi o stabilnej pozycji, którą do tej pory zdobyliśmy na rynku.

Uważnie słuchamy ludzi, obserwujemy zmieniający sie rynek i pragnienia klientów, dzięki temu staramy się konkurować elastycznością podejścia do realizowanych zadań i potrzeb konsumenta oraz wiedzą i fachowością naszej pracy. W celu sprostania wymaganiom naszych klientów nieustannie poszerzamy asortyment firmy, a sklep internetowy ciągle udoskonalamy. Dysponujemy dobrze zaopatrzonym magazynem, dzięki czemu oferujemy szybkie dostawy i wysokiej jakości obsługę. Podstawą naszej pracy jest import bezpośredni, który zapewnia stabilność działania firmy i najlepsze warunki finansowe dla klientów. Nasi producenci są wybrani spośród tysięcy ze względu, na jakość i trwałość swoich produktów. Poza sprzedażą, która jest kluczowym elementem,  zajmujemy się projektowaniem oraz realizacją indywidualnych zestawów oświetleniowych wykorzystujących technikę LED w zakresie oświetlania wnętrz prywatnych jak i obiektów publicznych takich jak biura, restauracje, hotele. Stawiamy na profesjonalizm, każdemu odbiorcy zapewniamy fachową obsługę, dzięki czemu zdobyliśmy uznanie i zaufanie tysięcy klientów. W celu stworzenia wyższej jakości dla klienta końcowego i zwiększenia dochodów utrzymujemy bardzo dobre relacje z klientami, dostawcami, a nawet konkurentami. Dzięki temu tworzymy zaufanie, które pomaga nam działać na rynku. Dążymy do tego, aby firma Sellneo była rozpoznawalną marką, dlatego zapewniamy jej i naszym partnerom gospodarczym uzyskanie wzajemnych korzyści.

Naszym priorytetem jest ciągły progres, dlatego też nieustannie zmierzamy do uzyskania wysokiej pozycji na rynku. Za cel stawiamy sobie stałe i skuteczne konkurowanie jakością, asortymentem oraz ceną, sukcesywne zwiększanie udziału w rynku i zwiększanie sprzedaży. Chcemy dostarczać naszym klientom produkty wysokiej jakości, które spełniają oczekiwania i potrzeby nabywców. Dążymy do tego, aby firma Sellneo była coraz bardziej widoczną na rynku marką, aktywnie reagującą na zmieniające się potrzeby. Zawsze staramy się sprostać nawet najwyższym oczekiwaniom naszych klientów zachowując przy tym pełen profesjonalizm w rozwoju działalności firmy opartej na warunkach uzgodnionych w drodze negocjacji. Naszym celem jest również zapewnienie dobrej kondycji finansowej firmy, warunkującej jej ciągły, harmonijny i dynamiczny rozwój. Chcemy oferować produkty, które poprawią jakość życia klientów, zachowując przy tym systematyczny postęp i nieustanne poszerzanie zakresu oferowanych usług.  

Jako spółka w pierwszym roku działalności firma osiągnęła obrót w wysokości 2 mln złotych ze sprzedaży towarów i usług. Od początku istnienia obsłużonych zostało ponad 10.000 zamówień, a poza tym masa klientów, którzy osobiście dzień w dzień odwiedzali sklep stacjonarny. Zatrudnionych jest obecnie osiem młodych osób, które wspólnie tworzą odpowiedzialny biznes. Ważnym elementem przy osiąganiu celów biznesowych jest dla firmy uczestnictwo w różnego typu akcjach pro środowiskowych i ekologicznych propagujących ideę życia i prowadzenia działalności w sposób niezagrażający środowisku.