Centrum ZOO Faun

Faun ZOO w Galerii Korona

Faun Zoo – to Start'up który rozwijał się w infrastrukturze Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Kielcach, gdzie zdobywał pierwsze szlify prowadzenia własnego biznesu.

Dzięki pakietowi korzyści, jakie umożliwia AIP, firma Faun Zoo mogła testować swój pomysł, sprawdzić czy przyjmie się on na rynku. Dużym ułatwieniem było także prowadzenie pełnej księgowości firmy przez AIP, dostęp do prawnika, coacha który pomagał w rozwoju firmy a także pomoc w promocji i reklamie.

"…Dzięki AIP Kielce mogłem rozpocząć swój biznes w ciągu jednego dnia, nawiązać kontakty, zdobyć pierwszych klientów i ugruntować swoją pozycję na rynku, co zaowocowało w ciągu kilku miesięcy rozwojem mojej firmy i poszerzeniem oferty. Dzięki AIP nabrałem pewności siebie oraz wiedzy o prowadzeniu własnego biznesu. Po wyjściu z AIP założyłem firmę mając już bazę klientów, kontrahentów oraz pewną ugruntowaną pozycję na rynku. Udało mi się także znaleźć inwestora, dzięki czemu otworzyłem własny sklep w nowo wybudowanej Galerii Karona…"

Faun Zoo znajduje się na poziomie -1 Galerii Korona Kielce. Nie jest to tylko sklep, lokal, określić należy go raczej jako mix sklepu zoologicznego z prawdziwym zoo. Spotkać tu można kameleony, węże, pająki, rybki, żółwie, ślimaki, kolorowe żuki, egzotyczne ptaki, a także chomiki i psy, wiewiórki, jeże, szynszyle, i wiele innych. Każda wolna powierzchnia aranżowana jest na tzw. bioaktywne powierzchnie, czyli pionowe ogrody, na których uprawiane są egzotyczne rośliny. Tworzy to swoisty mikroklimat i nadaje wrażenie dżungli. W ofercie znajduje się ponad 1000 różnych gatunków zwierząt.